Erzurum Değerler Eğitimi Projesi (EDEP)

                   İnsan ve Medeniyet Hareketi Erzurum Derneğinin  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütmekte olduğu Erzurum Değerler Eğitimi Projesi (EDEP) kapsamında ilkokul öğrencileri bugün Ulu camide öğlen namazında buluştular.Ulu cami adeta çocuk açtı.Yaklaşık 300 çocuk namaz öncesi Erzurum’un duayenlerinden Lütfü dededen Ulu caminin tarihi ile ilgili bilgi aldılar.

Namaz sonrası Ulu cami imamı Abdulkadir hoca cami içerisinde bulunan Mescidi haram,Mescidi nebevi ve mescidi aksa maketleri hakkında bilgi verdi.

Namaz çıkışı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Erzurum’un sembolü çifte minareli medrese öğrencilerle beraber gezildi.

          Program sonrası  İMH dernek başkanı Fahri Güzel proje hakkında bilgiler verdi. Yarınlarımızın göz bebeği  olacak yavrularımızı yetiştirmek için her hafta sonu 10-15 kişilik gruplara Kuranı kerim ilmihal siyer ve büyük medeniyetimizin değerleri öğretilmeye çalışıldı.Edep projesi kapsamında çeşitli sosyal etkinliklerde yapıldı.

Bize bu projede paydaş olan;Erzurum valisi Seyfettin AZİZOĞLU’na,Atatürk üniversitesi rektörü Prof.Dr. Ömer ÇOMAKLI’ya İl milli eğitim müdürü Ercan YILDIZ’a ,Proje koordinatörleri Zülküf YILMAZ’a, Betül ve Mine  AYDIN kardeşlere ve üniversitede sadece öğrencilik yapmayıp,üniversiteyi bir adanmışlık mektebi görüp, kendilerini  şehrimizin evlatlarına adayan Genç Hareket eğitim gönüllerine teşekkürü bir borç biliriz dedi..

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller Derneğimiz tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2016 ©